Večer folklora u Danima dijaspore

U sklopu programa manifestacije “Dani dijaspore” održana je i večer folklora. Večer folklora sada je već tradicionalno dio

U sklopu programa manifestacije “Dani dijaspore” održana je i večer folklora. Večer folklora sada je već tradicionalno dio bogatog kulturnog programa manifestacije “Dani dijaspore”, koja je održana u Bosanskom kulturnom centru Živinice.

Bogatim repertoarom članovi Kulturnog umjetničkog društvo “Živinice”, KUD “Modrači mornari” i BKUD “Sevdah” iz Zagreba izrežirali su posebnu noć za sve one koji vole folkor i koji su prisustvovali ovom događaju.

Muslimanske igre, Igre katoličkog življa iz Bosne i Hercegovine, Kolo okolo, Igre “Veza vezla”, Katoličke igre iz BiH, Muslimanske igre iz Podrinja su se našle na repertoaru koji je pred mnogobrojnom publikom uspješno izveden.

Mnogobrojna publika uživala je u igrama izvođača u zaista prelijepoj atmosferi te noći.

Kulturno umjetnička društva koja djeluju na našim prostorima su čuvari kulture i tradicije kao kulturnog pečata i jednistvenosti koju imamo.