U ponedjeljak počinje manifestacija “Drugi festival umjetnosti za djecu, Živinice 2019”

Već drugu godinu za redom u Bosansko kulturnom centru Živinice će biti organizovan Festival umjetnosti za djecu, koji će okupiti pozorišne kuće iz cijele BiH, a tokom dana biće održavane radionice iz oblasti umjetničkog stvaralaštva.

Festival će 01. aprila otvoriti predstava “Komšizluk” Sarajevskog ratnog teatra, a u režiji Belme Lizde Kurt.

Načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković i ove će godine biti generalni pokrovitelj navedene manifestacije,s s obzirom na to da će festival spojiti različite oblike stvaralaštva, a cijela sedmica biti u potpunosti posvećena djeci.

„Živinice bi 01. aprila trebale zvanično da postanu grad i sigurno je da ne postoji bolji način da to proslavomo od toga da našoj djeci pokonimo festivalsku čaroliju, u kojoj će kroz zabavu i igru učiti o važnim segmentima života, te imati priliku steći određena znanja i vještine koje će im trebati u životu“, istakao je Načelnik Samir Kamenjaković.

Tokom trajanja festivala, od 01. do 05. aprila, djeca će svaku veče imati priliku pogledati po jednu predstavu iz Sarajeva, Tuzle, Mostara i Zenice. Tokom dana će biti održavane besplatne radionice iz oblasti umjetnosti, tako da će sa djecom raditi stručni predavači, odnosno akademski umjetnici.

Cilj festivala je stvaranje novih, boljih i  kulturnijih generacija, te stvaranje kritične mase koja će prepoznati stvarne vrijednosti umjetnosti i kulture.