U Mjesnoj zajednici Đurđevik asfaltirana nova dionica puta

U Mjesnoj zajednici Đurđevik uspješno je asfaltirana nova dionica puta. Dužina novoasfaltirane dionice puta je 81 metar, a

U Mjesnoj zajednici Đurđevik uspješno je asfaltirana nova dionica puta.

Dužina novoasfaltirane dionice puta je 81 metar, a širina je 2,5 metra.

Finansijska vrijednost navedenog projekta je 7.985,32 KM, a realizovan je od koncesionih sredstava.

Izvođač radova je živinička firma “Holex”.

Po preuzimanju mandata gradonačelnika Samira Kamenjakovića zvanično je po prvi puta omogućeno da se infrastrukturni projekti mjesnih zajednica na području Grada Živinice finansiraju iz koncesionih sredstava, dakle, da se koncesije vraćaju na mjesta gdje je šteta i napravljena.
Iz tog razloga je i napravljen poseban podračun za koncesije, da ne bi došlo do zloupotrebe trošenja tih sredstava.

Prema riječima gradonačelnika Kamenjakovića odvojen je podračun za koncesije za sve mjesne zajednice koje se nalaze u programu za koncesije, a svi prihodi od koncesionara se po programu o raspodjeli koncesija po prvi puta dijele na mjesta gdje je šteta napravljena.