Potpisani ugovori o stručnom osposobljavanju za novih 88 nezaposlenih osoba

Općinski načelnik Samir Kamenjaković danas je potpisao ugovore za stručno osposobljavanja nezaposlenih osoba, bez zasnivanja radnog odnosa sa pravnim subjektima koji učestvuju u ovom Programu.

Ugovori su potpisani za ukupno 88 nezaposlenih osoba, od čega je 43 sa VSS i 45 sa SSS, koji će odrađivati stručno osposobljavanje kod 16 poslodavaca sa područja Općine Živinice. Pravni subjekti koji su iskazali spremnost za prijem i učešće u Programu za stručno osposobljavanje su iz domena javnog i privatnog sektora, te su iz oblasti raznovrsnih profesija.

Za ovu namjenu iz Budžeta Općine Živinice izdvojeno je oko 22.300,00 KM, a radi se o drugom javnom pozivu ove godine po navedenom Programu.

Program stručnog osposobljavanja, bez zasnivanja radnog odnosa, provodi Općina Živnice, a realizuje se angažovanjem nezaposlenih osoba bez radnog iskustva kod poslodavaca sa područja naše Općine. Dakle, cilj je mladim osobama pružiti priliku i radno mjesto gdje će odraditi volonterski staž kao jednu od ključnih stavki u daljem procesu zaposlenja.

Današnjem potpisivanju ugovora su prisustvovali i volonteri koji su detaljnije upoznati sa početkom i uslovima njihovog stručnog osposobljavanja.

Načelnik Samir Kamenjaković se obratio svim prisutnima sa željom da im međusobna saradnja bude što uspješnija, a volonterima je posebno poželio pozitvino i uspješno prvo radno iskustvo.