Otvaranjem prvog bazara u Živinicama počinje manifestacija Dani dijaspore

Općinski načelnik Samir Kamenjaković u ponedjeljak 24.12.2018.godine sa početkom u 12 sati, na gradskom bulevaru svečano će otvoriti prvi živinički bazar s kojim će ujedno i zvanično početi manifestacija Dani dijaspore koja će trajati od 24.12. do 28.12. decembra.

Manifestacija Dani dijaspore se na inicijativu načelnika Kamenjakovića već tradicionalno održava treću godinu zaredom, i osim bogatog i raznolikog programa u kojem će svi građani moći uživati, manifestacija ima za cilj povezati lokalnu zajednicu sa iseljeništvom i omogućiti kulturnu, umjetničku, obrazovnu i ekonomsku saradnju između Općine Živinice i dijaspore.

Bazarni dani koji se prvi put održavaju na području Općine Živinice, trajat će svih pet dana ovodišnje manifestacije.

Građanima će svoje tradicionalne kulinarske specijalitete, kao i tradicionalne rukotvorine i zanate predstaviti mnogobrojna živinička udruženja, a najmlađi posjetitelji svih pet dana će se moći družiti sa Djeda Mrazom.

U Bosanskom kulturnom centru od 24.12. do 28.12. održat će se kulturno raznolik program koji će obuhvatiti pozorišne predstave, dokumentarni film, književne, diskusione i folklorne večeri.

Posebno treba istaći da će se u Bosanskom kulturnom centru Živinice u utorak održati i cjelovečernji koncert saza i sevdaha, a u četvrtak i veče folklora u kojoj će učešće uzeti i gosti iz Zagreba.

Na ovogodišnjoj manifestaciji učešće će uzeti mnogobrojna udruženja, nevladine organizacije, predavači i kulturni radnici iz dijaspore.

Manifestacija Dani dijaspore će biti i prilika da se na jedan lijep način i sa sadržajnim kulturnim program obilježe božićni i novogodišnji praznici.

Ovim povodom Općinski načelnik zajedno sa svojim saradnicima poziva sve građane da svojim prisustvom uveličaju i podrže ovogodišnju manifestaciju Dani dijaspore.

U petak 28.12.2018, godine muzika uživo, kao i vatromet će zatvoriti ovogodišnju manifestaciju.

Kompletan program manifestacije možete pogledati ispod, ili na sljedećem LINKU.

DANI DIJASPORE 2018_12