Održan sastanak sa članovima Savjeta mladih Općinskog načelnika

Jučer je u zgradi Općine Živinice održan radno-informativnom sastanak sa članovima Savjeta mladih Općinskog načelnika. Načelnik Samir Kamenjaković

Jučer je u zgradi Općine Živinice održan radno-informativnom sastanak sa članovima Savjeta mladih Općinskog načelnika. Načelnik Samir Kamenjaković je prilikom svog obraćanja prisutnim mladim građanima Općine Živinice istakao važnost aktivnog učešća i sudjelovanja mladih u lokalnoj zajednici koristeći sve mogućnosti koje im se pružaju, te da Općina Živinice izdvaja veliki iznos sredstva za projekte mladih ljudi.

Na sastanku će pored Općinskog načelnika i njegovih saradnika prisutvovali su i predstavnici Omladinske banke koji su detaljno objasniti način apliciranje na njihove trenutno raspisane javne pozive, te su prezentovali još neke nove projekte za mlade u našoj Općini.

“Kada je u pitanju ovakav način primjene i implementacije projekata mi u zadnje dvije godine imamo zaista dosta napravljenih i implemnetiranih projekata. Imamo i dosta ideja koje nisu još implementirane i iz tog razloga sam želio, zajedno sa predstavnicima Omladinske banke, da razgovaramo sa mladim ljudima o tome koji su to najbolji biznisi mladih ljudi od kojih bi mogli napraviti kvalitetne projekte. Smatram da se moramo svi zajedno uključiti u ovakve aktivnosti i da trebamo napraviti jednu organizaciju udruženja mladih iz Živinica, gdje bi crpili sve te inovativne ideje koje bi se mogle implementirati na određenim područjima u našoj općini. Omladinska banke je već nekoliko godina prisutna u Živinicama, ima značajne i kvalitetne projekte i rezultate koji su se niz godina implementirali na području naše Općine. S obzirom da ovaj projekat vode mladi ljudi, mi kao lokalna zajednica uvijek ćemo dati punu podršku ovakvim projektima. Ovakav vid projekata i učešća mladih je planirano i Strategijom za mlade koju smo nedavno donijeli, također u saradnji sa mladim ljudima iz naše Općine. Smatram da je ovo jedan kvalitetan i dobar način organizovanja mladih, da mladi ljudi uzmu stvari u svoje ruke i promijene nešto u ovoj državi.”, istakao je ovom prilikom načelnik Samir Kamenjaković.

Napominjemo, Omladinska banke je raspisala javne pozive na koje mladi ljudi mogu aplicirati. Omladinska banka Živinice poziva mlade da apliciraju sa svojim projektima i mikrobiznis idejama do 25.3.2019. godine do 14 sati.

Ako imaš 17 do 35 godina, ekipu od 3 do 7 mladih, dobru ideju, a želite da pokrenete i realizujete projekat od društvenog značaja, tvoja Omladinska banka podržaće vas sa iznosom od 500 KM do 1.500 KM.

Za mlade poduzetnike i poduzetnice od 18 do 35 godina, Omladinska banka je obezbijedila podršku za registraciju i pokretanje obrta ili komercijalnog poljoprivrednog gazdinstva u iznosu od 500 KM do 2.000 KM.

Pozive Omladisnke banke možete pogledati na linku ispod.

Omladinska banka Živinice raspisala Poziv za mlade za 2019. godinu