Općinski načelnik Samir Kamenjaković je dana 06.05.2019. godine raspisao Javni poziv za učešće u Programu podrške razvoju biznisa marginaliziranih grupa žena u Općini Živinice.

Naime, Općina Živinice je svečanim potpisivanjem Ugovora o dodjeli sredstava sa USAID – PPMG projektom, u martu mjesecu tekuće godine, osigurala novčani fond u ukupnom iznosu od 100.000,00 KM.

Novčana podrška namijenjena je za podsticanje poduzetničke inicijative kod ženskih osoba i sufinansiranju pokretanja biznisa, a kroz finansiranje troškova registracije biznisa, troškova nabavke sredstava za rad, obrtnih sredstava, te naknada za doprinose.

Visina bespovratnih sredstava po biznis planu može iznositi minimalno 5.000,00 KM a maksimalno do 10.000,00 KM.

Javni poziv objavljen je 06.05.2019. godine i ostaje otvoren 30 dana od dana objavljivanja, a u slučaju nedovoljnog broja pristiglih prijava, isti će biti produžen za dodatnih 30 dana. Prijave je potrebno dostaviti najkasnije do 04.06.2019. godine do 16:00 sati.

Tekst Javnog poziva kao i sve potrebne obrasce za prijavu svi zainteresirani mogu preuzeti na linku ispod.

JAVNI POZIV

Obavještavamo sve zainteresirane građanke Općine Živinice, da je u saglasnosti sa USAID-PPMG projektom, omogućena dopuna Javnog poziva za učešće u Programu podrške razvoju biznisa marginaliziranih grupa žena u Općini Živinice, i to u dijelu „SADRŽAJ PRIJAVE ZA SUDJELOVANJE U JAVNOM POZIVU“ pod stavkom „f“ – Dokaz o završenom stepenu školske spreme VSS ili SSS ( kopija diplome).

Ovom dopunom, omogućena je prijava i svim zainteresovanim ženskim osobama sa prebivalištem na području Općine Živinice, a koje su stekle samo osnovno obrazovanje, da se prijave na navedeni Javni poziv i pokrenu vlastiti biznis u djelatnostima koje zahtjevaju dokaz o završenom osnovnom obrazovanju.

Za sve ženske osobe sa područja Općine Živinice, koje budu zainteresovane za učešće u ovom programu, biti će organizovan informativni sastanak u prostorijama organa uprave Općine Živinice, prilikom čega će prisutnima detaljnije biti pojašnjeni uslovi Javnog poziva i načina apliciranja i popunjavanja aplikacionog obrasca. Tačan termin održavanja ovog informativnog sastanka će biti definisan naknadno, te će biti objavljen putem sredstava informisanja.