Izdata naredba za uklanjanje i uništavanje ambrozije u Gradu Živinice

Na posljednjoj sjednici Štaba civilne zaštite gradonačelnik Samir Kamenjaković izdao je naredbu o provođenju mjera uklanjanja i uništavanja ambrozije na javnim površinama Grada Živinice.
S tim u vezi u narednom periodu aktivno će se pristupiti provođenju navedenih mjera.

S obzirom na to da su najveći problem s ambrozijom privatne parcele ovom prilikom obavještavamo i apleujemo na vlasnike, posjednike i korisnike poljoprivrednog obrađenog i neobrađenog zemljišta, šuma i lovišta, kao i na sve sve građane Grada Živinice da na svojim privatnim posjedima izvrše mjere uklanjanja i uništavanja ambrozije, i to u više navrata tokom vegetacijske sezone, kako bi se došlo do kvalitetnijeg rješavanja problema koje stvara biljka ambrozija.

Ne provođenje istih kažnjivo je novčanom kaznom od inspekcijskih organa.