Gradonačelnik Samir Kamenjaković upriličio prijem za fudbalere Mustafu Numanovića i Šefkiju Resića

Gradonačelnik Samir Kamenjaković danas je u svom kabinetu upriličio prijem za mlade fudbalere Mustafu Numanovića i Šefkiju Resića i njihove trenere Halila Mahmutovića i Nedima Mahmutovića. Naime, ova dva mlada fudbalera su na terenu osvojila jako uspješne rezultate, te je Gradonačelnik prilikom susreta mladim fudbalerima, kao i njihovim trenerima čestitao na dosadašnjim rezultatima i poželio mnogo sreće i uspjeha u daljem radu.

Šefkija Resić, najbolji junior 2018. godine, fudbal trenira već 11 godina, a zadnjih 6 godina je uspješni fudbaler senior u FK Sarajeva. Sa svojom ekipom je osvojio duplu krunu. Osvojivši Kup Bosne i Hercegovine i prvo mjesto u Premijer ligi Bosne i Hercegovine FK Sarajevo je po prvi put u svojoj historiji nosilac ove dvije titule.

U pionirskoj ekipi FK Sarajevo je Mustafa Numanović, za FK Sarajevo igra 6 mjeseci, a unazad 9 godina trenira fudbal. Proglašen je za najboljeg strijelca u svojoj ekipi sa kojom je osvojio prvo mjesto u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Trener Nedim Mahmutović je između kazanog posebno istakao da lokalna zajednica mora dati na značaju ulaganja u razvoj dječijeg, školskog i omladinskog sporta, jer samo na taj način se postavljaju dobri temelji za dalji napredak mladih ljudi.

Gradonačelnik Samir Kamenjaković je kroz razgovor sa sportistima kazao da je lokalna zajednica tu da podrži svoju djecu i da su oni najbolji ambasadori našeg Grada, te je dodao:

“Mi našu djecu koja su vani pratimo i podržavamo. Vaši uspjesi su primjećeni u našoj lokalnoj zajednici. Mi se vašim uspješnim rezultatima ponosimo i želimo vam pružiti podršku na vašem putu. Vi ste naši najbolji ambasadori, naša konstanta u timovima koji su vrhunski u Bosni i Hercegovini”, istakao je gradonačenik Kamenjaković.