Edukacija stanovništva o važnosti planine Konjuh

U organizaciji studenata i profesora sa Prirodno matematičkog fakulteta, Odsjek za Biologiju, a u saradnji sa CISP-om i Gradom Živinice održat će se predavanje na temu “Edukacija stanovništva o važnosti planine Konjuh”. Edukacija će se održati dana 9. jula 2019. godine u Velikoj sali Gradskog vijeća Živinice sa početkom u 15 sata.

Naime, u Gradu Živinice se trenutno implementira projekat „Biodiverzitet za lokalni razvoj – inovativni model participativnog upravljanja zaštićenim pejzažom Konjuh“, vrijednog 1,4 miliona eura, koji finansira Vlada Italije, a koji implementira CISP u saradnji sa partnerima. Navedeni projekat ima za cilj promociju područja Zaštićenog pejzaža “Konjuh” koji povezuje Grad Živinice i Općine Banovići i Kladanj.

S obzirom na pomenuto edukacija o važnosti planine Konjuh je jedan od vidova napora da se zaštiti priroda i sve ono što nam ona nudi, a najbolji način da se to postigne je buđenje svijesti kod ljudi o važnosti okoliša za život.

S tim u vezi pozivamo sve građane da svojim prisustvom navedenom predavanju doprinesu podizanju svijesti o očuvanju okoliša.