Asfaltirane nove dionice u MZ Kovači

Mjesna zajednica Kovači je jedna od 16 mjesnih zajednica u kojoj se radi asfaltiranje dionica puta obuhvaćene projektima asfaltiranja po Programu “marka na marku”.

Naime, u MZ Kovači asfaltirane su tri nove dionice lokalnog puta u dužini od 855 metara, dok je širina novoasfaltiranih dionica puta oko 3 metra.

Ukupna vrijednost projekata je 86.159,75 KM, a finansirani su po Programu “marka na marku”.

Izvođač radova je živinička firma “Se-Sarajka”.

Gradonačelnik Samir Kamenjaković je prilikom potpisivanje ugovora za projekte asfaltiranja po Programu “marka na marku” istakao da će Građevinski odbor sa nadzornim organima Grada Živinice provjeriti i odlučiti o tome da li je projekat uspješno realizovan, a na osnovu njihovog stava izvršit će se uplaćivanje izvođaču radova. Dakle, urađeno je sve ono kako bi interes građana bio zaštićen.