U okviru aktivnosti „Ombudsmen u vašem gradu“, ombudsmeni Bosne i Hercegovine službeno će u četvrtak, 19.09.2019. godine posjetiti Živinice.

Kako bi građanima omogućili lakši pristup instituciji Ombudsmena kao mehanizmu za zaštitu njihovih prava, navedenog dana u periodu od 10 do 12 časova u zgradi Grada Živinice ombudsmeni i njihovi saradnici će biti na raspolaganju građanima Živinica koji se žele obratiti ovoj instituciji radi pružanja pomoći u zaštiti njihovih prava i sloboda.

Razgovoru sa građanima prethodiće sastanak ombudsmena Bosne i Hercegovine sa predstavnicima Grada Živinice, tokom kojeg će biti riječi o pitanjima od značaja za ostvarivanje ljudskih prava i dosadašnjoj saradnji.

Navedena aktivnost „Ombudsmen u vašem gradu“, realizuje se u saradnji sa Misijom OEBS-a u Bosni i Hercegovini, a ima za cilj da se sagleda stanje ljudskih prava na terenu i omogući građanima da se obrate instituciji Ombudsmena za ljudska prava Bosne i Hercegovine.

S tim u vezi ovom prilikom obavještavamo i pozivamo sve zainteresirane građane na ovaj događaj s mogućnošću obraćanja Ombudsmenu u navedenom terminu u zgradi Grada Živinice.

Ministarstvi za boračka pitanja Tuzlanskog kantona objavilo je Prijedlog listu branitelja i članova njihove porodice kojima se u Budžetu Tuzlanskog kantona obezbjeđuju sredstva za obavljanje volonterskog staža/stručnog osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa za 2019. godinu.

PRIJEDLOG LISTA

LISTA KANDIDATA ČIJI SE ZAHTJEVI ODBIJAJU KAO NEOSNOVANI ILI NEKOMPLETNI

Gradsko vijeće Živinice je na drugoj redovnoj sjednici održanoj dana 17.7.2019. godine usvojilo nacrt Statuta Grada Živinice i uputilo ga u javnu raspravu, koja će trajati 15 (petnaest) dana.

Na web stranici Grada Živinice na adresi www.opcinazivinice.ba, odnosno u prilogu ovog dokumenta nalazi se:
Nacrt Statuta Grada Živinica svi zainteresirani mogu poglerdati na linku ispod.

NACRT STATUTA GRADA ŽIVINICE

Vaše primjedbe i sugestije možete dostaviti na sljedeću adresu:
GRAD ŽIVINICE, Gradsko vijeće Živinice, Komisija za statutarna pitanja, Poslovnik i propise, ili na e-mail sekretara Gradskog vijeća Živinice: suad.avdagic@opcinazivinice.ba.

Javna rasprava će se održati dana 23.9.2019. godine (ponedeljak) sa početkom u 16,00 sati u prostorijama Velike sale Gradskog vijeća Živinice.

Detaljnije informacije možete dobiti na telefon: 035-743-392.