Gradonačelnik Samir Kamenjaković je jučer, zajedno sa prisutnom djecom, u Gradskom parku “Konjuh” svečano otvorio Aleju dječije igre, a zatim su svi školarci koncertom Latifa i Mravka Travka ispraćeni u školske klupe sa željom da im školska godina bude što uspješnija.

Naime, sinoć je Grad Živinice poprimio novu dimenziju u kojoj su djeca i zabava bila premisa organizovanih dešavanja.

U toku ceremonije otvaranja Aleje dječije igre gradonačelnik Kamenjaković je pozdravio prisutne, nakon čega je tu teritoriju zvanično predao djeci na korištenje sa porukom da istu čuvaju i budu veseli na njoj, a u nadi da će u budućnosti Grad Živinice imati još ovakvih kutaka za najmlađu raju.

Koncert Latifa i Mravka Travka, koji je održan na Gradskom bulevaru, je pored zabavnog karaktera imao i edukativnu nit, koju su zabavljači kroz pjesmice i povremeni govor provlačili tokom cijelog koncerta. Djeca su sinoć sigurno naučila da se dobrim ponašanjem vole roditelji, a poštovanjem drugovi, te da je pomoći drugu u nevolji jedna od najvrednijih stvari koju mogu uraditi za drugog čovjeka.

Zahvaljujući gradonačelniku Kamenjakoviću kao generalnom pokrovitelju navedenih dešavanja, te zaposlenicima JU BKC-a i volonterima Udruženja “Mladih” djeca si sinoć imala priliku uživati u Gradu Živinice.

“U povodu početka školske godine mi smo organizovali jedan prelijep koncert za djecu. Također smo za naše najmlađe građane uspjeli zauzeti jednu teritoriju u Gradskom parku “Konjuh”, koja će u budućnosti biti edukativnog i zabavnog karaktera. Otvaranjem Aleje dječije igre zaokružili smo uređenje parka “Konjuh” kojeg smo poklonili našim sugrađanima. Svim školarcima osnovnih, ali i srednjih škola želim sretan početak školske godine sa nadom da će svi biti uspješni, dobri i odlični đaci.”, rekao je gradonačelnik Samir Kamenjaković.

Gradonačelnik Samir Kamenjaković je, u svom kabinetu, upriličio prijem za mladog repezentativca Bosne i Hercegovine u boksu, u super teškoj kategoriji, Aliju Mešića.

Naime, Mešić je mladić iz Živinica koji je državu Bosnu i Hercegovinu branio na Međunarodnom juniorskom turniru u Srbiji, na kojem su učestvovali takmičari iz 22 države. Naš mladi bokser se iz Srbije vratio sa bronzanom medaljom, te je tim povodom i upriličen prijem.

Pored mnogobrojnih uspješnih rezultata, titula i medalja posebo je važno istaći da je Mešić u ringu tri puta osvojio titulu državng prvaka Bosne i Hercegovine u super teškoj kategoriji.

U Bokserskom klubu Živinice trenira već 6 godina. Danas sa 16 godina Mešić je učenik drugog razreda Srednje saobraćajne škole i uspješni bokser, koji svojim trudom i uspješnim rezultatima u ringu na najbolji način predstavlja našu domovinu.

Uspješni rezultati na bilo kojem polju interesovanja mladih je nešto što uvijek ima podršku Gradske uprave Živinice na čelu sa gradonačelnikom Samirom Kamenjakovićem.

Kako kaže gradonačelnik Kamenjaković u sport je neophodno ulagati, jer kroz sport mladi ljudi uče da istovremeno prihvate i pobjedu i poraz, te ih to edukuje da i kroz život uvijek budu spremni i na jedno i na drugo.