U okviru obilježavanja Dana Grada Živinice u petak 28. juna održana je četvrta Živinička TRKA.

Organizator Živiničke TRKE 2019 je Gradska uprava Živinice i KBV “Flek Tom Cat”, dok je generalni pokrovitelj utrke gradonačelnik Samir Kamenjaković.

Na startu ispred Gradske uprave Živinice svoje pozicije je zauzelo 154 učesnika spremni istrčati distancu od 4 kilometra.

Najbolji u muškoj konkurenciji bio je reprezentativac Osman Junuzović, dok je u ženskoj konkurenciji najbolja bila Lucia Kimano.

Organizator Živiničke TRKE Mirnes Vejzović ističe da je ovogodišnju trku zasigurno obilježio nastup Lucie Kimano, te se posebno zahvalio gradonačelniku Samiru Kamenjakoviću kao generalnom pokrovitelju Živiničke TRKE.

Iz godine u godinu Živinička trka poprima masovnije oblike, a danas poslije četiri godine organiziranja i održavanja ona ima međunarodni karakter.

U muškoj konkurenciji prva tri mjesta osvojili su:
1.Osman Junuzović
2.Nikola Pećić
3. Vladimir Pećić

U ženskoj konkruenciji prva tri mjesta pripala su:
1.Lucia Kimano
2.Hrnjić Elma