Dječija likovna kolonije je još jedan od jedinstvenih kulturnih događaja koji je organizovan povodom obilježavanja manifestacije Dani dijaspore.

Jednodnevna Dječija likovna kolonija se održala u organizaciji Bošnjačke zajednica kulture “PREPOROD” Živinice, u Bosanskom kulturnom centru Živinice, a učestvovala su djeca iz svih škola sa područja Općine Živinice.
Ono na što su se trebali fokusirati tokom slikanja jeste ljepota i historija Živinica, ali i države Bosne i Hercegovine.

Djela koja su nastala tokom jednodnevne Dječije likovne kolonije su pokazatelj nadarenosti i talenta djece koja su bila dio ovog događaja.

Ovakva Likovna kolonija je pokazala iznimnu likovnu širinu sudionika, te na koji način i kroz šta naši najmlađi vide svoju domovinu.

Njihove slike su dokaz da ovu djecu čeka uspješna budućnost kao likovnih umjetnika.

U noći zatvaranja manifestacije Dani dijaspore načelnik Samir Kamenjaković je u ime sve djece sa Dječije likovne kolonije jedno od umjetničkih dijela koje je nastalo tokom ovog posebnog događaja poklonio dječaku iz Živinica, koji živi van granica Bosne i Hercegovine. Tom gestom su i djeca dala svoj doprinos u povezivanju sa gostima iz dijaspore.

Cilj održavanja Dana dijaspore jeste povezati se sa građanima Živinica ali i Bosne i Hercegovine koji više ne žive tu, te na taj način ostvariti međusobnu saradnju i podršku.

“Kroz Dane dijaspore željeli smo pokazati sve posebnosti i ono što jeste Općina Živinice. Kroz kulturu, muziku, sevdah, hip hop, te na druge načine pokazali smo Živinice kao jednu perspektivnu lokalnu zajednicu. Dječijom likovnom kolonijom smo željeli vidjeti kako to naši najmlađi vide Živinice i državu Bosnu i Hercegovinu. Djeca su kroz umjetnost i slikanje pokazala šta je to za njih najljepše u našoj domovini. Prepoznatljivi smo po tako jednom oragnizovanju naših mladih ljudi da oni na svoj jedinstven način pokažu ono što imamo. Učešće u Dječijoj likovnoj koloniji su uzela djeca iz svih škola. Posebno mi je drago što se radi o najmlađima. Tu su djeca iz prvih i drugih razreda koja pokazuju zanimanje za umjetnost. Kada sve ovo jednom prođe, ostat će samo umjetnost koja će pokazati ko smo to mi bili. Upravo oni bilježe artefakt našeg življenja u ovom vremenu. Dakle, to najbolje mogu uraditi djeca, jer oni nemaju nikakve druge misli osim one najbolje. U Danima dijaspore smo zaista to željeli pokazati, a motiv je naša kultura i država Bosna i Hercegovina koju najviše volimo”, rekao je načelnik Samir Kamenjaković.

Obavještenje o poništenju postupka nabavke za Projekat “Rekonstrukcija i dogradnja vodovodnog sistema Živinice”.

Sazetak 430-1-3-227-4-2_19

Obavještenje o dodjeli ugovora za Projekat “Rekonstrukcija i dogradnja vodovodnog sistema Živinice”.

Sazetak 430-1-3-227-5-1_19

Općinski načelnik Samir Kamenjaković objavljuje JAVNI OGLAS za popunu radnih mjesta namještenika u općinskom organu uprave Živinice na neodređeno vrijeme.

JAVNI OGLAS