projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Općinska služba civilne zaštite izdala uputu i upozorenje zbog jakog i olujnog vjetra

obavjestenje Na osnovu zvaničnih informacija Federalnog hidrometeorološkog zavoda o pojavi jakog i olujnog vjetra, zbog čega je na snazi crveni meteoalarm za cijelo područje Bosne i Hercegovine, što će za posljedicu imati naglo topljenje snijega i povećanje nivoa vode u koritima rijeka "Gostelja", "Oskova" i "Spreča" i drugih vodotoka na području Općine Živinice, iz Općinske službe civilne zaštite UPOZORAVAJU i pozivaju stanovništvo ovih područja na poduzimanje zakonom propisanih-obaveznih mjera samozaštite, predviđenih u redovnoj fazi odbrane od poplava, a koje sadržavaju sljedeće:

 

-pravovremeno zbrinjavanje starih, nemoćnih ili bolesnih osoba, maloljetne djece i drugih u objekte ili dijelove objekata koji neće biti ugroženi poplavama;
-pravovremeno izmještanje stoke, peradi i drugih životinja, kao i zaliha stočne hrane iz objekata koji mogu biti ugroženi poplavama;
-pravovremeno izmještanje materijalnih i drugih dobara iz nižih u više etaže stambenih objekata;i
-poduzimanje i drugih mjera zaštite i spašavanja kojima se mogu ublažiti posljedice djelovanja poplava.

U slučaju pojave jakog i olujnog vjetra preporučujemo građanima da ostanu u svojim domovima, te da zbog prijeke potrebe izlaska, izbjegavaju kretanje pored visokih, trošnih i oštećenih zgrada, visokog drveća i slično, čime bi se spriječilo nastajanje neželjenih posljedica.

Istovremeno, upozoravamo građane koji u redovnoj upotrebi koriste bunarsku, izvorsku ili vodu iz sličnih vodoopskrbnih objekata, da takvu vodu ne koriste za piće, zbog osnovane mogućnosti nastanka zaraznih bolesti većih razmjera.

Također, pozivaju se svi građani Općine Živinice koji usljed navedenih vremenskih neprilika budu imali problema sa snabdijevanjem električnom energijom prijave Službi civilne zaštite Općine Živinice na broj tel: 035 774 496, nakon čega će se službeno prijaviti šefu Poslovne jedinice Elektrodistribucije u Živinicama.

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.