projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Urađena javna rasvjeta na pružnom prelazu u Bašigovcima

01122017 1Prije nekoliko dana urađena je javna rasvjeta na pružnom prelazu u Bašigovcima. Naime, načelnik Samir Kamenjaković je zbog čestih nesreća na ovom pružnom prelazu i inicijative građana koji su ukazivali da se ovaj problem riješi prepoznao važnost i hitnost ovog problema te je dao nalog da se po ubrzanom postupku uradi javna rasvjeta na ovom pružnom prelazu.

 

Vrijednost ovog projekta je oko 3.000,00 KM, a finansiran je sredstvima iz budžeta Općine Živinice.

Pružni prelazi su u nadležnosti Željeznica FBiH, a načelnik Samir Kamenjaković ističe da su im poslali već dvije urgencije u kojima su tražili postavljanje zaštitne rampe na pružnim prelazima u ovom dijelu Općine Živinice.

“Ovdje smo imali nekoliko saobraćajnih nesreća kada je u pitanju kontakt putničkih vozila sa vozom. Ovo je zaista jako rizičan pružni prelaz kojeg trebaju što hitnije riješiti. Mi ćemo uraditi sve što je u našoj moći da pokušamo alternativnim rješenjima pomoći sigurnijem prelazu naših građana. Iz tog razloga smo tražili načine da pomognemo i prvo što smo uradili jeste ulična rasvjeta na ovom dijelu, kako bi bolje osvjetljenje pružnog prelaza dalo bolju sigurnost građanima. Ja sam u par razgovora sa direktorom Željeznica Federacije, insistirao da se ovdje na pružnom prelazu stavi rampa. Poslali smo hitno dvije urgencije za postavljanje zaštitne rampe na pružnim prelazima, ovdje u Bašigovcima i kod Poslovne zone, da bi imali bolju sigurnost građana. Ovo danas što smo uradili je izvanredno, direktno je usmjereno prema sigurnosti građana na pružnom prelazu. Finansirali smo iz budžeta i ova vrijednost je negdje oko 3.000KM, ali ona je daleko veća kada je u pitanju aspekt sigurnosti naših građana koji prelaze preko ovog pružnog prelaza.”, rekao je načelnik Kamenjaković.

01122017_1_thumb.jpg01122017_7.jpg01122017_11.jpg01122017_1.jpg01122017_3.jpg01122017_5.jpg01122017_6.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.