projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Počeli radovi na popravci infrastrukture u Poslovnoj zoni Ciljuge II

28112017 0Nakon što je prije nekoliko dana načelnik Općine Živinice Samir Kamenajković utvrdio da kvalitet određenih infrastrukturnih radova na Poslovnoj zoni Ciljuge II nije zadovoljavajući odmah je naredio popravku tih radova. S tim u vezi, počeli su radovi na popravci novoizgrađenog puta i kanalizacione mreže u navedenoj Poslovnoj zoni.

Naime, Općinski načelnik Samir Kamenjaković je u prisustvu stručnog nadzora, obišao infrastrukturne projekte koji su rađeni u ovoj Poslovnoj zoni i tom prilikom je utvrđeno da radovi nisu u potpunosti izvršeni prema projektima koji su ugovoreni sa izvođačima radova i da kvalitet radova nije zadovoljavajući.

S obzirom da se došlo do saznanja da je potrebno izvršiti dodatne radove u fazi kada je to moguće uraditi, a radi dosljednog i kvalitetnog izvršenja radova, načelnik Kamenjaković je odmah pokrenuo potrebne sankcije i procedure ponovnog postupka sa izvođačima radova da se isprave greške za sve poslove koji nisu kvalitetno urađeni.

Izvođač je obvezan radove izvoditi u skladu sa ugovorom i mora garantovati za stručnost i kvalitet izvedenih radova i ugrađenog materijala. Načelnik Samir Kamenjaković je istakao da se ne smije se desiti da budu greške u ovim poslovima koji se finasiraju novacem iz budžeta, odnosno novcem građana, i da se tu mora preuzeti puna odgovornost za njegov kvalitet.

“Prošle sedmice smo utvrdili da određeni radovi nisu kvalitetno urađeni i evo danas izvođači radova vrše popravku svojih radova, a radove izvode o njihovom trošku, odnosno svi dodatni radovi koje će raditi da bi se zadovoljio kvalitet biće o trošku izvođača radova. Ono što hoću kazati građanima je da da mi u svakom ugovoru imamo dvije godine garancije i da ćemo pratiti sve radove koji budu rađeni u budućnosti, te ako bude bilo potrebno ispravljati na ovakav način. Šaljem poruku izvođačima da kvalitetnije rade poslove kako se ne bi dešavalo da moraju ponovo raditi iste projekte. Ovdje se radi o putu u poslovnoj zoni, on mora biti spreman da podnese veći teret i izvođač koji je preuzeo ovakav projekat znao je to u startu i iz tog razloga on mora biti spreman da primi i veće projekte. Evo danas, upravo radimo ispravku i popravku puta koji je devastiran u poslovnoj zoni, a za par dana ćemo vidjeti, nakon što komisija sačini kompletan izvještaj za izgradnju kanalizacije, koji dio kanalizacije se mora popraviti. Ono što sad imamo uvid kada je u pitanju kanalizacija je da komisija smatra da nije dovoljno dovezeno pijeska koji je trebao biti podloga u kanalizacionoj mreži i zbog toga je kanalizaciona mreža potonula. Ukoliko budemo utvrdili to i taj dio kanalizacije ćemo povaditi da se ponovo napravi.”, kazao je načelnik Kamenjaković.

28112017_0_thumb.jpg28112017_10.jpg28112017_9.jpg28112017_11.jpg28112017_8.jpg28112017_12.jpg28112017_3.jpg28112017_2.jpg28112017_0.jpg28112017_1.jpg28112017_4.jpg28112017_6.jpg28112017_5.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.