projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Počela izgradnja mosta u Šišićima

11082017 5Prije nekoliko dana započeli su radovi na izgradnji mosta u Mjesnoj zajednici Šišići. Tim povodom radove na izgradnji mosta koji se izvode u naseljenom mjestu Brčaninovići posjetio je Općinski načelnik Samir Kamenjaković.

Procijenjena vrijednost ugovora za projekat izgradnje ovog mosta je 185.679,28 KM od čega 120.000,00 KM finansira Vlada Fedracije u kreditnoj liniji Svjetske banke, a ostatak potrebnih sredstava oko 65.000,00 KM finansira Općina Živinice.

Ugovor za izgradnju mosta na rijeci Oskovi u Mjesnoj zajednici Šišići, između Općine Živinice i Federalnog ministrastva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, potpisan je krajem mjeseca juna ove godine.

Izvođač radova je firme SE-SARAJKA iz Živinica, a radovi trebaju biti završeni do 18. sepetembra tekuće godine.

“Prošli smo jedan težak period kada je u pitanju projektovanje mosta i mogućnost finansiranja ovog mosta. Vi znate su prošle godine kule na ovom mostu pale, iz tog razloga iz Federalnog ministarstva su nam kazali da oni nemaju više sredstava da mogu nastaviti izgradnju mosta. Na raspolaganju je bilo negdje oko 120.000,00 KM koje smo mi mogli koristiti za izgradnju mosta, a za nastavak je bilo portrebno oko 185.000,00 KM. Mi smo morali naći sredstva iz budžeta Općine Živinice. Ja sam u budžetu, u rebalansu predložio 63.000,00 KM koje su falile za izgradnju mosta i to je i usvojeno na Vijeću. Most se počeo raditi i ja očekujem da će on u roku projektne dokumentacije biti završen i da će ovi građani malo odahnuti. Prije svega, želim se još jednom zahvaliti građanima na strpljenju zaista bilo je iz objektivnih razloga. Mi smo preprojektovali most, dobili smo kvalitetniji projekat čime ćemo dobiti i kvalitetniji most od onog koji je bio projektovan u prvom dijelu da se pravi.“ rekao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković.
“Kolovozna konstrukcija će biti dvije trake, u jednom smjeru tri metra i u drugom smjeru tri metra. U sklopu ovog mosta kolovozne konstrukcije će biti također i pješačke staze sa jedne strane, pješačka staza će biti nekog normalnog pješačkog profila, s druge strane će biti više za postavljanje instalacija, znači za potrebe same Mjesne zajednice, telefonija, voda, struja itd. Ova druga faza jeste završetak obalnih oslonaca, nekad krajem augusta je planirano transport i montažni dio na koji se redaju takođe montažne betonske ploče gdje se kasnije to monolitizuje, znači na licu mjesta izbetonira se ploča i kasnije idu neki sitni radovi, uređenje kolovozne konstrukcije, ograda i neke osnovne stvari koje spadaju u same elemente mosta. Krajnji rok za završetak radova je do 18. septembra ali sve zavisi od vremenskih uslova.“ rekao je Elvis Bešić, inženjer građevine.

11082017_5_thumb.jpg11082017_3.jpg11082017_2.jpg11082017_4.jpg11082017_1.jpg11082017_5.jpg11082017_6.jpg11082017_0.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.