projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

U šalter sali Općine otvoren šalter za naplatu administrativnih taksi

19052017 1Nakon što je načelnik Samir Kamenjaković na Kolegiju Općinskog načelnika donio Odluku o proširenju blagajne Općine Živinice, u srijedu je otvoren šalter za naplatu općinske administrativne takse u šalter sali Općine Živinice.

Cilj proširenja blagajne je ušteda vremena kao i ušteda novca građanima koji su dosad prilikom uplata općinskih administrativnih taksi plaćali i proviziju bankama.

Načelnik Kamenjaković ističe da će i u narednom periodu raditi na donošenju odluka koje će imati za cilj olakšavanje administrativnih prepreka kako građanima tako i poslodavcima Općine Živinice.

“Meni je čast i zadovoljstvo da smo od jučer već otvorili i evo danas normalno funkcioniše šalter za naplatu administrativnih taksi koje su potrebne našim građanima. Ono što želim kazati osim što smo tehnički omogućili građanima da ne hodaju od šaltera do šaltera banke nego da sve mogu na jednom mjestu završiti u Općini Živinice, a to je posebno velika ušteda za naše građane kad gledamo dugoročno. Tako da mi oko 1.500,00 KM sedmično možemo uštediti našim građanima na osnovu uplata provizije koje su plaćali bankama, a to je oko 100.000,00 KM godišnje. Za mandat od 4 godine građanima može ostati oko 400.000,00 KM u budžetu naših građana što mogu usmjeriti u neke druge svrhe. Mi ćemo i u budućnosti ići u donošenje odluka koje će ići u olakšavanju administrativnih prepreka kako našim građanima tako i našim poslodavcima.“ rekao je načelnik Samir Kamenjaković.

19052017_1_thumb.jpg19052017_0.jpg19052017_1.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.