projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Obilježen Dan oslobođenja Općine Živinice

centralno spomen obiljezje 1U povodu 18. maja - Dana oslobođenja Općine Živinice, jučer je raznim aktivnostima svečano obilježen ovaj datum.

Obilježavanje je započelo u 10:00 sati polaganjem cvijeća na spomen obilježje Oslobodilačkog rata 1941 - 1945, zatim u 10:30 sati je uslijedilo polaganje cvijeća na Centralno spomen obilježje, a u 11:00 sati je upriličena Svečana akademija u Velikoj sali BKC-a Živinice. Svčana akademija započela je intoniranjem himne a Prigodan referat povodom Dana oslobođenja Općine Živinice iznio je predsjedavajući Općinskog vijeća hamdija Numanović. Prisutnima su se, također, obratili Općinski načelnik Samir Kamenjaković i general Salih Mlakić.

Za posebne zasluge i doprinos u odbrani Općine i države Bosne i Hercegovine, a povodom 18. maja – Dana oslobođenja Općine Živinice, na svečanoj akademiji uručene su nagrade i priznanja. Općinske nagrade i priznanja uručio je načelnik Samir Kamenjaković i general Salih Malkić sljedećim:

Općinsko priznanje “PISMENA POHVALA”: Kasapović Ramo, Jakić Drago, Salihović Ibrahim, Brčaninović Sead, Salkanović Ibrahim i Ramić Enver.

Općinsko priznanje “PISMENA ZAHVALNICA“: Žigić Mehmed, Brčaninović Senija, Zenunović Dževad, Babić Marko i Udruženje DB-Zapad Živinice.

Općinsko priznanje “NOVČANA NAGRADA”: Mazić Mevludin, Kozarević Rasim, Mevkić Ismet, Mišić Marko i Kozarević Osman.

Nakon toga, u 12:00 sati u sali srednje mješovite škole Živinice Općinski načelnik Samir Kamenjaković svečano je otvorio turnir u sjedećoj odbojci u organizaciji Odbojkaškog klub invalida Živinice. Na turniru su učestvovale četiri ekipe i to: Živinice, Lukavac, Brčko i Sapna.

Manifestacija je nastavljena smotrom dječijeg stvaralaštva u organizaciji Dječijeg obdaništa Živinice sa početkom u 18,00 sati u BKC-u Živinice.

“Za nas je ovo zaista veliki dan, ne samo za Općinu Živinice nego i za cijelu Bosnu i Hercegovinu iz razloga što su Živinice početkom rata već bile oslobođene. Naše jedinice, naši hrabri borci su uspjeli osloboditi Živinice odmah 18. maja 1992. godine. Zahvaljujući takvoj jednoj strategiji koju su napravile komande tadašnjih jedinica, mi smo davali mogućnost da možemo pomoći i drugim jedinicama diljem Bosne i Hercegovine, te smo krenuli u oslobađanje daljeg dijela Bosne i Hercegovine. Platili smo visoku cijenu slobode i oslobođenja Živinica i cijele države Bosne i Hercegovine, jer imamo 302 poginula borca, 52 dobitnika ratnih priznanja, od toga 30 zlatnih ljiljana, imamo heroje rata. Živinice su platile veliku cijenu i iz tog razloga želim čestitati Dan oslobođenja Općine Živinice svim građanima Općine Živinice, Tuzlanskog kantona i cijele Bosne i Hercegovine.” rekao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković.

”Današnji dan 18. maj je veoma značajan i jedan od najznačajnijih datuma u historiji Općine Živinice, a to je Dan oslobođenja Općine Živinice. Mi danas obilježavamo taj dan sa velikim pijetetom i sa najvećom ozbiljnošću pristupamo svim ovim protokolarnim aktivnostima jer svi ti ljudi su toliko zaslužili da mi nemamo te mogućnosti da im se odužimo, ali bar jednim dijelom pokušavamo na ovakav način da gajimo prije svega i tradiciju i da pokolenja znaju za sve što se dogodilo i da u budućnosti imaju na um da se to više nikada ne ponovi. Mnogi su ljudi izgubili svoje živote, ugradili svoje živote u temelj države Bosne i Hercegovine, to se mora cijeniti i zato smo mi danas ovdje.“ rekao je predsjedavajući Općinskog vijeća Hamdija Numanović.

centralno_spomen_obiljezje_1_thumb.jpgPartizansko_spomen_obiljezje_6.jpgcentralno_spomen_obiljezje_3.jpgcentralno_spomen_obiljezje_5.jpgBKC_8.jpgMSS_7.jpgcentralno_spomen_obiljezje_9.jpgBKC_5.jpgMSS_8.jpgPartizansko_spomen_obiljezje_4.jpgcentralno_spomen_obiljezje_8.jpgMSS_6.jpgcentralno_spomen_obiljezje_4.jpgBKC_1.jpgBKC_15.jpgBKC_2.jpgcentralno_spomen_obiljezje_11.jpgcentralno_spomen_obiljezje_14.jpgcentralno_spomen_obiljezje_17.jpgcentralno_spomen_obiljezje_6.jpgMSS_5.jpgMSS_1.jpgBKC_4.jpgBKC_9.jpgBKC_11.jpgcentralno_spomen_obiljezje_7.jpgcentralno_spomen_obiljezje_19.jpgMSS_2.jpgBKC_3.jpgBKC_13.jpgBKC_16.jpgcentralno_spomen_obiljezje_20.jpgBKC_12.jpgMSS_9.jpgPartizansko_spomen_obiljezje_1.jpgPartizansko_spomen_obiljezje_3.jpgMSS_10.jpgcentralno_spomen_obiljezje_2.jpgMSS_4.jpgBKC_7.jpgBKC_14.jpgcentralno_spomen_obiljezje_21.jpgcentralno_spomen_obiljezje_13.jpgcentralno_spomen_obiljezje_15.jpgcentralno_spomen_obiljezje_18.jpgcentralno_spomen_obiljezje_12.jpgMSS_3.jpgcentralno_spomen_obiljezje_16.jpgcentralno_spomen_obiljezje_10.jpgPartizansko_spomen_obiljezje_2.jpgBKC_10.jpgPartizansko_spomen_obiljezje_5.jpgBKC_6.jpgcentralno_spomen_obiljezje_1.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.