projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Nove table za učenike Prve osnovne škole

09052017 8Učenici sedmog razreda Prve osnovne škole Živinice posjetili su Općinskog načelnika Samira Kamenjakovića kako bi razgovarali sa  njim u vezi sa problemom nedostatka tabli u njihovoj školi i zamjeni starih tabli novim čime bi se znatno poboljšao rad nastavnicima i praćenje nastave učenicima u ovoj školi. Općinski načelnik je odmah reagovao na njihov problem i u skladu sa mogućnostima u saradnji sa bankom Sberbank Živinice nabavljene su nove table za kvalitetnije održavanje nastave.

Načelnik Kamenjaković je sa direktorom Sberbank Nevresom Hadžićem posjetio direktora i učenike Prve osnovne škole kako bi im zvanično uručili nove table.

Tom prilikom, razgovarali su sa direktorom Prve osnovne škole Omerom Ramićem koji im se zahvalio na posjeti, te istakao da je jako bitno i pohvalno što se načelnik Općine odazvao da pomogne djeci jer je njihov problem otežavao izvođenje nastave. Nakon razgovora sa direktorom škole, Načelnik Kamenjaković i direktor banke Hadžić su otišli u učionicu i kako bi razgovarali sa učenicima o novim tablama i aktivnostima u školi.

Učenici Prve osnovne škole Živinice često učestvuju na raznim takmičenjima i osvajaju prva mjesta, te je ovo jedan način nagrađivanja tih učenika.

Općinski načelnik je iskazao zadovoljstvo što su učenici odlučili da ga posjete, te hrabro i odlučno iznijeli svoj problem sa kojim se susreću jer se na taj način mlade osobe uče komunicirati i boriti za svoja prava i ne očekuju da to neko drugi radi za njih.
Također, načelnik Kamenjaković je istakao da je jako bitno da svi mladi trebaju biti društveno aktivni, te da će Općina nastaviti sarađivati sa mladima i nastojati da u narednom periodu pomogne školama na području Općine Živinice.

Direktor banke Sberbank Živinice je istakao da je saradnja sa mladim osobama dugoročna strategija, odnosno politika banke je društvena odgovornost i rad sa mladim osobama, te da je ovo još jedna u nizu aktivnost koju su sproveli kako bi na neki način doprinijeli rješavanju bitnih pitanja za mlade.

09052017_8_thumb.jpg09052017_0.jpg09052017_3.jpg09052017_4.jpg09052017_7.jpg09052017_5.jpg09052017_1.jpg09052017_8.jpg09052017_9.jpg09052017_6.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.