email logo Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.

Usvojen prijedlog o izradi Strategije za mlade

03042017 5Načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković danas je održao prvi radni sastanak sa članovima Savjeta mladih Općinskog načelnika.

Na sastanku je jednoglasno usvojen prijedlog o izradi Strategije mladih Općine Živinice koja će biti vodilja mladim osobama u realizaciji njihovih ideja i projekata.

Sve prisutne je pozdravio Općinski načelnik Samir Kamenjaković, izrazio veliko zadovoljstvo što mladi učestvuju u radu Savjeta mladih te odmah predložio da se krene sa radom Strategije što su mladi odmah jednoglasno prihvatili.

Tom prilikom, održano je predavanje doc.dr. Almira Pešteka, profesora na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu, na temu izrade Strategije za mlade ali i na temu edukacija mladih kada je u pitanju metodologija dodjele “Start up-ova”, odnosno edukacije mladih za pokretanje biznisa.

Također, o metodologiji Strategije govorila je i profesorica sa Ekonomskog fakulteta u Sarajevu Merima Činjarević.

Mladi su se aktivno uključili u razgovor sa profesorom Peštekom, te tom prilikom iznijeli svoje prijedloge i postavljali pitanja u vezi sa svim temama koje se tiču mladih na području Općine Živinice.

Općinski načelnik ističe da mu je posebno zadovoljstvo da se radi Strategija za mlade jer smatra da mladima treba da se pruži prilika da iskažu svoje znanje i ideje.

“Ovo je naš prvi radni sastanak na kome smo se odmah uhvatili posla i predložili izradu Strategije razvoja mladih Općine Živinice. Mladi su jednoglasno prihvatili to i zadužili mene kao Načelnika da zajedno krenemo u izradu Strategije razvoja. U izradi Strategije razvoja za mlade trebaju učestvovati najviše mladi ljudi, te sve ostače relevantne institucije sa kojima ćemo napraviti jasnu viziju i jasnu Strategiju koja će mladim ljudima dati priliku, jer njihove ideje ne znače ništa ako im ne damo priliku. Ovo je jasan princip izrade metodologije davanja sredstava koje smo već predvidili u budžetu za mlade i ovdje ćemo imati jasno izrađenu metodologiju dodjele sredstava i u budućnosti. Danas je sa nama i uvaženi profesor Almir Peštek iz Sarajeva koga sam ja zamolio da mladima objasni važnost Strategije i da razradimo metodologiju podjele tih sredstava. Ja mislim da Živinice prave jednu jasnu repoziciju stanja u kojem se nalazimo, ovo su temelji bez kojih ne možemo početi ništa graditi. Ovo su jasni temelji razvoja Općine Živinice u svakom segmentu. Posebno mi je drago i zadovoljstvo da danas radimo Strategiju za mlade jer mladi ljudi su budućnost i njima trebamo dati priliku u poduzetništvu. Obezbijedili smo i sredstva, moramo samo pametno uložiti da bi u budućnosti mogli imati dobre poduzetnike i dobro razvijenu Općinu Živinice.” rekao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković.

03042017_2_thumb.jpg03042017_5.jpg03042017_1.jpg03042017_9.jpg03042017_11.jpg03042017_4.jpg03042017_2.jpg03042017_7.jpg03042017_3.jpg03042017_0.JPG03042017_8.jpg03042017_10.jpg03042017_6.jpg

mladi-info